مرهم سازان

گروه های خونی

 

 

 

⭕️گروه ها خونی:
طبیعتاً گروه خونی نوزاد از والدین به ارث می‌رسد.
⭕️برای تشخیص گروه خونی میتوان از محلول های آنتی کور استفاده کرد به این صورت که :
?گروه خونی «آ»: با آنتی کور «ب» رسوب نمی‌دهد ولی با آنتی کور «آ» رسوب می‌دهد.
?گروه خون «ب»: با آنتی کور «ب» رسوب می‌دهد ولی با آنتی کور «آ» رسوب نمی‌دهد.
?گروه خونی «ب.آ»: با هر دو آنتی «آ»و «ب» رسوب می‌دهد.
?گروه خونی «او»: با هیچ‌یک از آنتی کورهای «آ» و «ب» رسوب نمی‌دهد.
⭕️ار هاش خون
«ار هاش» می‌تواند یا موجود (+) و یا ناموجود (-) باشد. اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم، «ار هاش» منفی تنها با گروه خونی منفی مطابقت دارد، درحالی‌که «ار هاش» مثبت، به هردو گروه خونی مثبت و منفی می‌تواند انتقال پیدا کند.
⭕️سازگاری گروه های خونی
گروه خونی «او»، به تمام گروه های خونی می تواند خون اهدا کند، اما فقط می تواند از گروه خونی «او» خون دریافت کند.
گروه خونی «آ»، می تواند به گروه های «ب.آ» و «آ» خون اهدا کند و از گروه های خونی «آ» و «او» خون دریافت کند.
گروه خونی «ب»، می تواند به گروه های «ب.آ» و «ب» خون اهدا کند و از گروه های خونی «ب» و «او» خون دریافت کند.
گروه خونی «ب.آ»، تنها می تواند به گروه خونی «ب.آ» خون اهدا کند، ولی ازتمام گروه های خونی می تواند خون دریافت کند.

 

⭕️گروه خون «او»
عملکرد سیستم گوارشی در افراد با گروه خونی «او» بسیار مطلوب است. افراد دارای گروه خون «او» به دلیل دارا بودن اسید معده ی زیاد قادر به هضم آسان گوشت هستند و گوشت در بدنشان مستقیما تبدیل به انرژی می شود. بنابراین موفقیت تغذیه ای گروه خون «او»در استفاده از انواع گوشت های سالم قرمز و همچنین گوشت سفید مانند ماهی است. افراد دارای گروه خون «او» قادر به استفاده مثبت از لبنیات و غلات نمی باشند. زیرا سیستم گوارشی آنان قادر به هضم اینگونه مواد نبوده و با این گونه مواد غذایی سازگاری ندارد.
?مهمترین عامل اضافه وزن در این گروه افراد " گلوتن " موجود در گندم و محصولات تهیه شده از گندم، مانند انواع نان و شیرینی می باشد که از سوخت و ساز انسولین در بدن جلوگیری کرده و در تولید انرژی اختلال بوجود می آورد.
?علاوه بر گندم، عوامل اضافه وزن در این افراد عبارتند از: ذرت، انواع لوبیا ( سفید و قرمز )، انواع عدس، بعضی از کلم ها و خردل ( کلم ها و خردل، کارغده تیروئید را مختل می سازند،زیرا افراد با گروه خونی «او»مستعد کم کاری تیروئید هستند).
?دسته ای از خوراکی ها که باعث کاهش وزن در این افراد می شوند به شرح زیر می باشند:
گیاه دریایی ( نوعی جلبک دریایی که حاوی ید طبیعی است)، غذاهای دریایی، نمک ید دار، جگر، گوشت قرمز، کاهو، اسفناج و بروکلی.
?استفاده از انواع ادویه جات و چاشنی ها قادر است سیستم ایمنی و گوارشی این افراد را بهبود بخشد.
?علاوه بر تغذیه مناسب، انجام تمرینات بدنی و ورزش برای این افراد مفید و ضروری است و نه تنها باعث غلبه بر فشارهای روحی است بلکه به کم کردن وزن و تعادل روحی - روانی کمک شایانی می نماید.
?مکمل های پیشنهادی:
ویتامین ب.کمپلکس،۱۲ب،اسید فولیک، کلسیم و منگنز

 

⭕️گروه خون «آ»
?بهترین گزینه برای این افراد گیاه خواری و استفاده فراوان از ماهی می باشد. سیستم گوارشی این افراد بسیار حساس بوده و به دلیل پائین بودن میزان اسید معده ، این افراد قادر به هضم پروتئین حیوانی نبوده و گوشت قرمز مصرفی در این افراد مستقیما تبدیل به چربی شده و مهمترین عامل اضافه وزن در این افراد محسوب می شود.همچنین هضم محصولات لبنی برای این دسته از افراد بسیار سخت بوده و باعث اختلال در کارکرد انسولین شده و عامل ابتلا به دیابت و چاقی است.
?علاوه بر گوشت و لبنیات، مصرف لوبیای قرمز و مصرف زیاد گندم سبب اضافه وزن در افراد گروه خون «آ» می گردد.
?خوراکی هایی که باعث کاهش وزن در این افراد می شوند عبارتند از: تمامی سبزیجات تازه(به غیر از بادمجان،کلم و قارچ) ،آناناس و غذاهای تهیه شده از سویا. همچنین استفاده از روغن های گیاهی مجاز مانند روغن زیتون باعث افزایش کارایی سیستم گوارشی این افراد شده و اثر مثبت در این افراد دارد.
?قهوه و چای سبز از نوشیدنی های مفید این گروه به شمار می آید.
?این گروه از افراد در برابر فشارهای عصبی حساس هستند و عصبانیت در این افراد سبب بروز اضطراب، خشم و بی قراری می شود که این حالت به شدت سیستم ایمنی بدن آنها را ضعیف کرده و باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها می گردد.
?انجام فعالیت های مناسب مانند یوگا و نرمش و دیگر ورزشهای تمرکزی، استرس و هیجانات را کاسته و از ابتلا به انواع سرطان ها و بیماری های عصبی و امراض قلبی جلوگیری می کند.

 

⭕️گروه خون «ب»
?رژیم غذایی گروه خون «ب»کامل و متعادل است. سیستم بدن این گروه از افراد برای پذیرفتن انواع بیماری های مزمن و عجیب مستعد تر است ولی با پیروی از رژیم غذایی مخصوص این گروه خون، این افراد می توانند از سلامتی کامل برخوردار باشند.
?بزرگترین عامل اضافه وزن در افراد دارنده گروه خون «ب» مصرف ذرت ، گندم سیاه ، انواع عدس ، بادام زمینی و کنجد است.این مواد باعث اختلال کار دستگاه گوارش شده و متابولیسم را مختل می سازند.
?مصرف لبنیات برای این افراد ضروری بوده و باعث ایجاد تعادل در سوخت و ساز بدنشان می شود. همچنین مصرف سبزیجات سبز، جگر، گوشت قرمز، تخم مرغ و لبنیات کم چرب و شیرین بیان برای این افراد بسیار سودمند می باشد.
?واکنش افراد دارای گروه خون «ب» نسبت به تنش های عصبی، تعادلی از فعالیت های روانی گروه خون «آ» و عکس العمل بدنی گروه خون «او» است.
?انجام انواع ورزش ها مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش های ملایم رزمی برای این دسته از افراد بسیار مناسب است. همچنین این گروه نیاز به تمرین های مدیتیشن دارند.
?ممکن است این رژیم غذایی برای همه افراد مناسب نباشد،با این حال بسیاری از افراد از پیروی رژیم غذایی با توجه به گروه خونی خود،سود و منفعت برده اند.

 

⭕️گروه خون «آ.ب»
?رژیم غذایی این گروه خون ادغامی از غذاهای گروه خون«آ» و «ب»می باشد. افراد این گروه همچون گروه خون «آ» دارای اسید معده پایین هستند ولی تا حدودی همچون گروه خون«ب» با گوشت سازگاری دارند.
?خوراکی هایی که عامل اضافه وزن در این گروه هستند عبارتند از : گوشت قرمز، لوبیا قرمز، برخی از دانه ها، ذرَت ، گندم و گندم سیاه.
?گوشت مصرفی در این دسته افراد مانند افراد گروه خون «آ» بصورت چربی ذخیره می شود و مصرف غذاهایی مانند ذرت و کنجد، به دلیل گرایش آنان به گروه خون «ب» باعث اختلال در کار انسولین می گردد.
?غذاهای دریایی، لبنیات، سبزیجات سبز، آناناس و نوعی جلبک برای این دسته از افراد بسیار سودمند می باشند و باعث تولید انسولین و افزایش متابولیسم می گردند.
?این گروه از افراد در برابر فشارهای عصبی همچون گروه خون «آ» عمل می نمایند و دچار عصبانیت، خشم و اضطراب می شوند.
?ورزش هایی همچون پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری نیز برای این گروه بسیار مفید است.

 

 

 

 

 

اینستاگرام

تصویر
هوادار
علاقمندی

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/marhamsa/public_html/modules/mod_joominainsta/mod_joominainsta.php on line 73

مرهم سازان

شرکت داروسازی مرهم سازان سینا (سهامی خاص) به منظور انجام تحقیقات کاربردی و تولید صنعتی و علمی داروهای گیاهی در سال 1390 با هدف تهیه محصولاتی با کیفیت بالا مطابق با معیارهای بین المللیتاسیس گردید

شماره تماس: 02144489327 و 02144489327

email:info@marhamsazan.com